Prawo rodzinne i opiekuńcze

Jednym z kluczowych obszarów doradztwa prawnego Kancelarii Radcy Prawnego Krzysztofa Nieckarza jest prawo rodzinne. Prawo rodzinne to szczególny rodzaj prawa cywilnego regulujący stosunki rodzinne – majątkowe oraz niemajątkowe, istnienie rodziny i jej funkcjonowanie, a także stosunki panujące wewnątrz rodziny w odniesieniu do osób trzecich.

Z uwagi na szczególny charakter spraw z zakresu prawa rodzinnego oraz ich wpływ na życie codzienne zarówno Klientów kancelarii, jak i ich rodzin, dokładam wszelkiej staranności, by uzyskać pozytywne rozstrzygnięcie spraw na etapie pozasądowym jak i przed sądami.

Matka niosąca córkę.

Pomoc prawna z zakresu Prawa Rodzinnego i opiekuńczego

W Sanoku i okolicach zajmuję się takimi sprawami jak:

• Rozwody,
• Separacje,
• Sprawy o alimenty (ustalenie, obniżenie, podwyższenie, zniesienie),
• Sprawy o podział majątku wspólnego małżonków,
• Sprawy związane z ustanowieniem rozdzielności majątkowej,
• Sprawy o ustalenie pochodzenia dziecka (ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa, ustalenie i zaprzeczenie macierzyństwa),
• Sprawy z zakresu władzy rodzicielskiej (ograniczenie, zawieszenie, pozbawienie władzy rodzicielskiej),
• Sprawy o ustalenie kontaktów z małoletnim dzieckiem.

Doradztwo prawne z zakresu prawa rodzinnego

Rozwód i separacja to niezwykle delikatne sprawy. Mam świadomość jak trudna jest decyzja o zakończeniu małżeństwa, dlatego prowadząc tego rodzaju sprawy, staram się wykazywać empatią, zrozumieniem i niezbędnym wsparciem. W postępowaniach dotyczących podziału majątku każdorazowo szukam najkorzystniejszego rozwiązania i sposobu podziału, aby zabezpieczyć interes mojego Klienta.

Władza rodzicielska i kontakty z dzieckiem to niewątpliwie sprawy, w których potrzebny jest prawnik z odpowiednim wyczuciem. Istotne jest bowiem to, aby w tych postępowaniach nigdy nie zapomnieć o tym co najważniejsze, czyli dobro dziecka.

Ważnym zagadnieniem jest również uzyskanie środków na utrzymanie w postaci alimentów. Reprezentuję moich Klientów zarówno w sprawach o ustalenie, jak i podwyższenie bądź obniżenie alimentów. Znam wiele mechanizmów prawnych, które pomagają zabezpieczyć interes strony w postępowaniu alimentacyjnym.

Reprezentuję moich klientów również w sprawach o ustalenie ojcostwa i innych zbliżonych postępowaniach mających na celu ustalenie więzów pokrewieństwa między poszczególnymi osobami.

Kancelaria Prawna zapewnia pomoc w sprawach z obszaru szeroko pojętego prawa rodzinnego. Poprzez pełne zaangażowanie w sprawę oraz dbałość o szczegóły dążę do realizacji celów wyznaczonych przez Klientów. Do każdej sprawy podchodzę w sposób indywidualny oraz, co bardzo ważne w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, zachowując dyskrecję i delikatność.

Kontakt z Kancelarią

W celu umówienia terminu spotkania proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.

ul. Kościuszki 31/15, 38-500 Sanok
600 386 457
krzysztof.nieckarz@gmail.com