Prawo cywilne

Prawo cywilne to gałąź prawa, która ma największe znaczenie w życiu codziennym. Normuje bowiem stosunki prawne pomiędzy podmiotami prawa prywatnego, a więc osobami fizycznymi i prawnymi. Sanok i jego mieszkańcy również borykają się z tego typu problemami. Działania, jakimi w tej materii ma się wykazać prawnik, to wszelka pomoc i doradztwo w uzyskaniu pomyślnych rozwiązań dla klientów. Pomoc w zakresie prawa cywilnego w mieście Sanok, jest bez wątpienia jedną z najważniejszych dla Kancelarii Radcy Prawnego.

Kobieta rozmawia z prawnikiem.

Pomoc prawna z zakresu Prawa Cywilnego w Sanoku

Prawo cywilne i obszar mojej pomocy, będą odnosić się, między innymi, do następujących zagadnień:

  • Sprawy o zapłatę, sprawy o odszkodowanie i zadośćuczynienie,
  • Spawy o niewywiązanie się lub nienależyte wykonanie umowy (zlecenia, o dzieło, sprzedaży, roboty budowlane i inne),
  • Sprawy o zasiedzenie,
  • Sprawy dotyczące ustanowienia służebności,
  • Sprawy dotyczące ochrony własności oraz naruszenia posiadania,
  • Sprawy związane z rękojmią za prawne i fizyczne wady przedmiotów,
  • Sprawy dotyczące najmu lokali mieszkalnych i użytkowych, w tym eksmisji,
  • Sprawy z zakresu prawa spadkowego, w tym o stwierdzenie nabycia spadku, o zachowek, nieważność testamentu, dział spadku, przyjęcie i odrzucenie spadku,
  • Sprawy egzekucyjne.

Obszary pomocy Kancelarii Radcy Prawnego w Sanoku

Wśród spraw cywilnych prowadzonych przez moją Kancelarię prawną w Sanoku, należą sprawy wynikające z wszelkiego rodzaju zobowiązań i najczęściej są to sprawy o zapłatę z tytułu wymiany różnorakich dóbr i usług jak również z tytułu odszkodowań.

W ramach prowadzonej pomocy jako prawnik specjalizujący się w prawie cywilnym, wspomogę Państwa w sprawach dotyczących niewywiązywania się z wykonania umowy zlecenie, umowy o dzieło, umowy sprzedaży oraz umów budowlanych.

Zajmuję się również sprawami objętymi prawem własności w tym prawem własności nieruchomości. W tej kategorii prowadzę sprawy dotyczące najmu lokali mieszkalnych i użytkowych, w tym eksmisji z budynków w mieście Sanok i okolicach.

Jako prawnik posiadający wiedzę z zakresu prawa spadkowego, prowadzę sprawy dotyczące nabycia spadku, unieważnienia testamentu, sprawy o zachowek, oraz przyjęcie i odrzucenie spadku.

W ramach prowadzenia spraw o zapłatę świadczę również porady prawne związane z egzekucjami wierzytelności. Pomoc prawna, którą oferuję, dotyczy klientów, którzy jeszcze nie wystąpili ze swoim roszczeniem na drogę sądową – wezwania do zapłaty, propozycje ugody. Mogą również liczyć Państwo na moją pomoc, jeśli dysponują już tytułami wykonawczymi jak egzekucja wierzytelności we współpracy z komornikiem.

Prawnik w Sanoku

Prawo cywilne reguluje wiele kwestii związanych z codziennym funkcjonowaniem w społeczeństwie. Nie tylko dział spadku czy zniesienie współwłasności, ale także wiele spraw związanych z prawem mieszkaniowym czy ochroną własności. Dlatego jeśli potrzebny Ci radca prawny, który specjalizuje się w prawie cywilnym, to zapraszam do kontaktu. Duże doświadczenie w połączeniu z indywidualnym podejściem sprawiają, że decydując się na współpracę z moją kancelarią, zyskacie Państwo pomoc i opiekę doświadczonego prawnika. Terenami mojego działania jest miasto Sanok, Brzozów oraz okolice.

Jeśli zależy Państwu na szerokim zakresie usług, to Kancelaria Radcy Prawnego Krzysztofa Nieckarza zapewni pomoc w wielu sprawach, zarówno w ramach prawa cywilnego, jak i innych dziedzin prawa. Nie warto samodzielnie podejmować się wyszukiwania rozwiązań problemów w kwestiach prawnych – zamiast tego proszę skorzystać z pomocy profesjonalnej kancelarii, która umożliwi pomoc prawną i doradztwo.

Kontakt z Kancelarią

W celu umówienia terminu spotkania proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.

ul. Kościuszki 31/15, 38-500 Sanok
600 386 457
krzysztof.nieckarz@gmail.com